EXTRA ZĽAVA 10% KÓD EXT10

Informácie pre Vás

Farby - Havana a Tortoise sú zmesami rôznych odtieňov hnedej. Farba Tortoise pripomína korytnačí pancier. Charakteristický vzor je zmesou hnedých a medových odtieňov.  Gunmetal je tmavosivá kovová farba.

Optyl - je typ plastu, ktorý je extrémne ľahký a pohodlný, pretože sa prispôsobuje tvári nositeľa. Odolný materiál je zároveň hypoalergénny.

Kategórie šošoviek slnečných okuliarov

Označenie UV 400 je označenie pre filter, ktorý absorbuje 100% UV žiarenia. Ďalším parametrom, ktorý výrobca uvádza, je kategória UV filtra od 0 do 4. Od tohto rozdelenia sa odvíja priepustnosť svetla slnečných okuliarových šošoviek, a tým aj vhodné použitie slnečných okuliarov.

Kategória filtra 0 – bezfarebné alebo veľmi svetlé farebné tónovanie, 80-100 % priepustnosť svetla, veľmi obmedzená redukcia slnečného žiarenia.

Kategória filtra 1 – veľmi svetlé farebné tónovanie, 43-80 % priepustnosť svetla, obmedzená redukcia slnečného žiarenia.

Kategória filtra 2 – stredne tmavé tónovanie, 18-43 % priepustnosť svetla, dobrá ochrana pred slnečným žiarením, určený na všeobecné použitie pre jasné dni bez ostrého slnka.

Kategória filtra 3 – tmavšie farebné tónovanie, 8-18 % priepustnosť svetla, vysoká ochrana pred slnečným žiarením,  určený na všeobecné použitie.

Kategória filtra 4 – veľmi tmavé farebné tónovanie, 3-8 % priepustnosť svetla, veľmi vysoká ochrana pred slnečným žiarením, vhodný pre špeciálne účely (more, hory, sneh). Nie je vhodný pri riadení motorového vozidla, nakoľko je filter príliš tmavý.

Photochromic – fotochromatické šošovky, meniace schopnosť absorpcie svetla (šošovka stmavne) pod vplyvom ultrafialových lúčov slnka. Pri ich neprítomnosti sa vráti pôvodný stav zafarbenia.

Gradient/gradál – okuliarové šošovky s tzv. gradálom sú postupne vytieňované zhora nadol, pričom navrchu je farba najtmavšia.

Polarizácia  špeciálny filter na šošovkách, ktorý zabráni slnečným lúčom, aby sa nepríjemne odrážali priamo do vašich očí a oslepovali vás. Oceníte ich najmä počas letných mesiacov ale aj pri šoférovaní, horskej turistike či vodných a zimných športoch.

Rozmery okuliarov

Šírka očnice je horizontálny priemer šošovky v jej najširšom bode zvyčajne nazývaný optometristami aj “veľkosť oka”.

Výška očnice meria šošovku vertikálne v jej najširšom bode a je často definovaná ako “standard”. Aj napriek tomu, že rôzne značky definujú štandardnú výšku rôzne, zväčša sa tento rozmer pohybuje v rozmedzí 32-38 milimetrov.

Šírka nosníka horizontálne meria časť okuliarov, ktorá sa nachádza nad nosom priamo medzi šošovkami a pohybuje sa zväčša od 14-24 milimetrov.

Dĺžka stránice meria stránicu okuliarov od miesta, kde sa nachádzajú pánty po koniec stránice nachádzajúcej sa za ušami vrátane ohnutej časti. Tento rozmer sa spravidla pohybuje v štandardných dĺžkach 135, 140 alebo 145 milimetrov.

Image result for rozmery okuliarov

Na našich stránkach nájdete rozmery vo formáte napr. 60-18-130, kde:

60 - šírka jednej očnice v mm

18 - šírka nosníka v mm

130 - dĺžka stránice v mm

Podľa týchto hodnôt si viete vypočítať celkovú šírku okuliarov a zvoliť si tak správnu veľkosť. Celkovú šírku okuliarov tvorí 2-krát šírka očnice plus šírka nosníka.

Parametre kontaktných šošoviek

Zakrivenie kontaktnej šošovky (BC) - parameter, ktorý zaisťuje čo najväčší komfort pri nosení šošovky, teda ako dobre šošovka priľne k oku

Priemer kontaktnej šošovky (DIA) jedná sa o priemer (alebo veľkosť) šošovky

IMG_0428   IMG_0429

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie